Kontaktujte nás

Grafická vložka

+420 608 225 545

Hošťálkova 37/677, Praha 6 Břevnov, Česká republika

Otevírací doba

Pondělí - 10:00 -21:00
Úterý - 14:00 - 21:00
Středa - 9:00 -21:00
Čtvrtek - 9:00 - 21:00
Pátek 14:00 -21:00

Při osobním odběru mi dejte prosím předem vědět přibližný čas vyzvednutí telefonicky nebo emailem

Často kladené otázky!

Žížaly jsou velmi odolná stvoření a v uzavřené krabičce vydrží naživu více než týden, ale rozhodně to pro ně není ideální. Zásilky zasílám tak, aby nebyly přes víkend na poště, což znamená v pondělí nebo ve středu, proto vás prosím o včasné vyzvednutí.

Žížalám stačí opravdu málo, ale neměly by zůstat v uzavřené krabičce déle než týden. Pokud zamýšlíte delší pobyt mimo vermikompostér, tak je vhodné zvolit větší nádobku s přístupem vzduchu. Než budete mít připravené finální místo, udržujte je ve vlhkém prostředí s přístupem vzduchu a sem tam jim něco přihoďte.

Nic. Jedná se o chvostoskoky, kteří se také přirozené podílejí na kompostování. Žížalám ani výslednému produktu nijak neškodí.

Pokud se ve vermikompostéru objeví plíseň, plesnivé kousky z vermikompostéru odstraňte nebo je více zahrabte.

Kdepak. Zvědavci pozor, zejména při počátečním množení není vhodné kompost prohrabovat a veďte k tomu i své děti. Potravu přidávejte nahoru. Je to kvůli tomu, abyste žížaly nerušili a také jim nedělali zmatek v jejich domově – vajíčka totiž kladou do určitých míst. Kompost opatrně prohrábněte, pokud se jeví jako příliš vlhký nebo málo provzdušněný.

Hlídání žížal zatím nikdo nenabízí, ale můžete být naprosto v klidu. Pokud jedete na dovolenou, pak se není čeho bát. Žížaly bez problémů přečkají i čtrnáctidenní hladovku. Bez potravy však vydrží nejdéle čtyři týdny.

Pokud mají žížaly potravu přímo pod nosem, pak nemají důvod utíkat. Pokud se to přece jen stane, tak překontrolujte, zda jsou na sebe kbelíky správně postavené, zacvaknuté. Pokud je vše správně sestaveno, tak žížala nemá nikde prostor pro únik.

Octomilky si do vermikompostéru můžete zanést spolu s organickými zbytky (na ovoci mohou být nakladena vajíčka) nebo vám mušky do vermikompostéru vlétnou a nakladou tam vajíčka. Důležité je zamezit muškám, aby do kompostéru vnikaly. A tak vermikompostér příliš často a na dlouho neotvírejte, zkontrolujte, zda jsou nádoby na sobě dobře nasazené. Čerstvé organické zbytky zahrabávejte do již zpracovávaného materiálu. Octomilky můžete pochytat pomocí mucholapky, návnady či vysát vysavačem.

Přejít nahoru