Jak a proč produkovat žížalí čaj?

Grafická vložka

Co to vlastně je ten žížalí čaj?

  • Jedná se o výborné přírodní hnojivo, které vzniká jako vedlejší produkt při vermikompostování s kalifornskými žížalami.

K čemu slouží?

  • Žížalí čaj můžete používat úplně stejně jako kupovaná chemická hnojiva, můžete pravidelně přihnojovat všechny své rostlinky na balkonéch nebo v bytě, pokud máte velké množství tohoto tekutého hnojiva, je vhodná použít k přihnojování při pěstování zeleniny a ovoce na zahrádce.
Žížalí čaj

Jak ho používat?​

  • Žížalí čaj, je velmi silné přírodní tekuté hnojivo, které se doporučuje naředit vodou v poměru 1:10, neboť obsahuje velké množství minerálů a živin, nemůže sice dojít ke spálení rostlin jako u chemických hnojiv, ale ředění se doporučuje z důvodu zvětšení objemu žížalího čaje, lepší je nalít k rostlinám větší objem naředěného čaje, neboť pomůže přihnojit větší objem zeminy, než pouze malé množství koncentrovaného žížalího čaje.

Jak vzniká?​

  • Žížalí čaj vzniká jako přebytečná tekutina při vermikompostování, pokud máte tedy kompostér, který umožňuje odkapávání ze spodní vrstvy vermikompostu, můžete si žížalí čaj vyrábět sami doma. Čím máte vyšší vlhkost vermikompostéru, tím více žížalího čaje můžete vyrábět, pouze je nutné zajistit odtok vody ze spodní vrstvy kompostéru, aby nedocházelo k převlhčení nebo utopení žížal. Odkapávající voda v sobě nese všechny živiny a minerály, které vznikají během vermikopostování a proto se jedná o nejúčinnější přírodní hnojivo. Množství žížalího čaje si liší u každého chovatele, záleží totiž na typu bioodpadu a umístění vermikompostéru, neboť může docházet k vypařování vody místo produkce čaje, pokud bychom komposter umístili na přímé slunce.
Mrkev
"Žížalí čaj obsahuje huminové kyseliny a cytokininy, které podporují zdraví růst rostlin a zvyšují obsah vitamínů a minerálů v ovoci a zelenině!"
Farmář
Karel Jelínek
Nekontrolujeme a neověřujeme původ zveřejněných recenzí:
Přejít nahoru